Polish Heritage Days 2020

Miło nam poinformować, że Ambasador RP w Londynie ogłosił czwartą edycję Polish Heritage Days, które zostaną zainaugurowane w pierwszy weekend maja: 2-3 maja 2020 r. W tym roku tematem przewodnim akcji będzie 80. Rocznica Bitwy o Wielką Brytanię.

Celem wydarzenia jest promocja polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, a także podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal jednomilionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie.

Oficjalnym symbolem inicjatywy Polish Heritage Days jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem polskich pilotów walczących w Bitwie o Wielką Brytanię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym Ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

Dni Dziedzictwa Polskiego zostaną zainaugurowane 2 i 3 maja 2020 r. Zachęcamy wszystkie polskie i brytyjskie organizacje i instytucje do organizowania wydarzeń kulturalnych i projektów przez cały miesiąc maj w celu promowania i dzielenia się bogactwem polskiej kultury i dziedzictwa oraz wkładu polskiej społeczności w społeczności lokalne.

Rok 2020 jest również rokiem XVIII Konkursu Chopinowskiego oraz Rokiem Chopinowskim, zachęcamy również do realizacji przedsięwzięć w tym zakresie.

Akcji Polish Heritage Days 2020 w mediach społecznościowych towarzyszą hashtagi: #PLHeritageDay oraz #PolesinUK.

W tym roku przypada 80. rocznica Bitwy o Wielką Brytanię, która była jednym z kluczowych momentów w brytyjskiej historii oraz punktem zwrotnym II wojny światowej. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkie polskie oraz brytyjskie organizacje do wzięcia udziału w świętowaniu Dni Polskiego Dziedzictwa– Polish Heritage Days. Jeśli mają Państwo pomysł na wydarzenie, inicjatywę lub projekt poświęcony polskiej kulturze czy Bitwie o Wielką Brytanię, zachęcam gorąco do zaangażowania się w PHD2020. Zachęcam również do poinformowania samorządu lokalnego i lokalnych mediów o swoich projektach, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców – powiedział Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.